„Dėkingam žmogui – gausus derlius“ – tokia skambia sentencija yra apibūdinama amerikiečių švenčiama Padėkos diena.

Ketvirtas lapkričio ketvirtadienis, Amerikoje – ypatinga diena, kai pamiršti savo artimo negalima ir būtina jį pasikviesti tradicinės Padėkos dienos vakarienės. Šią dieną išreiškiamas dėkingumas visų gerų jausmų: padėka už draugystę, meilę, rūpestį, nuostabias akimirkas ar šiltus prisiminimus. Amerikoje Padėkos diena – tai šventė, kuri tradiciškai buvo skirta paminėti derliaus nuėmimo pabaigą.

 

Nors derliaus šventės, kurios tradiciškai švenčiamos rugsėjo viduryje-spalio pradžioje, Lietuvoje turi senas tradicijas, tačiau apie Padėkos dieną lietuviai pirmą kartą išgirdo iš išeivijos grįžusių lietuvių. Pradėjusi plisti tarp su JAV institucijomis ir gyventojais santykius palaikančių lietuvių tarpe, Padėkos dienos šventimas įgavo didesnį pagreitį. Lietuviai ir šalies svečiai perėmė ir pagrindines amerikiečių tradicijas – švęsti valgant šventinę vakarienę, kurios pagrindinis akcentas – keptas kalakutas, todėl neretai Padėkos diena vadinama dar ir Kalakuto diena.

 

Kiekviena šeima, pora ar draugų ratas turi savo tradicijas pasakyti „ačiū, kad esi, ačiū už…“. Tačiau randant vis mažiau laiko susiburti drauge, Padėkos diena tampa puiki proga padėkoti brangiems žmonėms ir praleisti laiką kartu.

 

Tad lietuviškos kalakutienos ambasadorius ARVI KALAKUTAI kviečia visus ištarti „Ačiū“ prie bendro Padėkos dienos stalo ir taip padėkoti savo artimiesiems už visus gerus darbus, pagalbą, supratimą ir už tai, kad esate kartu !

*Visose „Arvi kalakutai“ firminėse parduotuvėse Padėkos dienos nuolaidos -20% kalakutams, Voila! ir „1 minute“ marinuotų gaminių linijoms. Akcija galioja lapkričio 21 – 27 dienomis.

ARVIKALAKUTAI_padekos diena_plakatas_181112.cdr